کنترل کیفیت

گروه صنعتی بیست بسپار اسپادانا

یکی از اصلی ترین و مهم ترین واحدهای گروه صنعتی بیست بسپار اسپادانا واحد آزمایشگاه و کنترل کیفیت می باشد که برای هر واحد صنعتی به صورت مجزا وظیفه کنترل و نظارت بر کیفیت مواد اولیه و کلیه محصولات تولیدی را دارا می باشد. تمامی مواد اولیه تهیه شده، جهت تولید در کارخانجات گروه صنعتی بیست بسپار اسپادانا توسط این واحد مورد بررسی قرار می گیرد.
کنترل کیفیت
1

کنترل در حین تولید

کلیه مواد اولیه مورد نیاز این شرکت اعم از مواد پلی پروپیلن تک لایه ، مواد PEX ، مواد PERT ، آلومینیوم ها ، شمش برنج ، چسب ، رنگ دانه ها و ... در بدو ورود به کارخانه توسط این واحد کنترل شده و کیفیت مطلوب آن ها با استاندارهای موجود مورد آزمایش قرار می گیرد و در صورت تایید ، اجازه ورود به انبار مواد اولیه از طرف این واحد صادر می گردد.

۲

کنترل کیفیت مواد اولیه

یکی از وظایف مهم این واحد ، کنترل کیفیت محصولات ، در حین تولید می باشد که به صورت رندوم (تصادفی) از تمامی خطوط تولید و از کلیه محصولات (لوله و اتصالات تک لایه و لوله های پنج لایه ، اتصالات برنجی ، مخازن پلی اتیلن) نمونه برداری شده و در آزمایشگاه مورد کنترل و آزمایشهای متعدد قرار می گیرد.
3

کنترل نهایی

محصولات تولید شده قبل از بسته بندی مورد آزمایش و بازبینی مجدد قرار می گیرند و بعد از اطمینان کامل ، بسته بندی می شوند. آزمایشات صورت گرفته شامل اندازه گیری ابعاد لوله و اتصالات ، وزن آنها و آزمایش های قابلیت تحمل فشار هیدرواستاتیک به صورت کوتاه و بلند مدت در حرارت های مختلف و همچنین تست ضربه در برودت مد نظر برای لوله و اتصالات تک لایه ، لوله و اتصالات پنج لایه و مخازن پلی اتیلن و ... می باشد .