آموزش ها

10 نکته برای داشتن یک ون کار سازمان یافته و کارآمد

چه یک لوله کش باشید و چه پیمانکار، ون کار شما نقش اساسی در کسب و کار شما ایفا می کند. شما برای انجام کار هر روز به آن تکیه می کنید – از حمل و نقل ابزار، قطعات و تجهیزات خود گرفته تا نقش یک دفتر سیار. سازماندهی و مرتب نگه داشتن وانت کار برای حفظ بهره وری مهم است. هنگامی که کارکنان خدمات شما به راحتی می توانند ابزار، لوازم و تجهیزات را پیدا کنند، می توانید کار را سریع و کارآمد انجام دهید.

در اینجا 10 نکته برای سازماندهی و بهینه سازی وانت کار شما آورده شده است:

1. فضاهای کلیدی را تعریف کنید

هر ون کار دارای دو فضای کاملاً متمایز است: بخش راننده در جلو و پشت وانت شما.

بخش پشتی اغلب به کانون اصلی تبدیل می شود، اما ایده خوبی است که به وضوح آنچه را که در هر دو نگه داشته شده است، تعریف کنید. قسمت پشتی جایی است که همه ابزار، تجهیزات و لوازم خود را در آن نگهداری می کنید. اما قسمت جلو چطور؟

اغلب اوقات، این منطقه بهم ریخته می شود. به عنوان یک قانون، فقط چند مورد ضروری و اسناد اداری را در جلو نگه دارید، به عنوان مثال: راهنمای قیمت گذاری نرخ ثابت، صورتحساب ها، فرم های خدمات، دفترچه راهنما، و لپ تاپ/تبلت. همچنین آن را تمیز و عاری از زباله نگه دارید.

2. کار کردن، از بزرگ به کوچک

هنگام ساخت یک سیستم ذخیره سازی کارآمد در ون کار خود، اولین چیزی که باید به آن فکر کنید اندازه اقلام است. اقلام بزرگتر را روی زمین یا در محفظه‌های پایینی ون نگهداری کنید تا جایی برای وسایل کوچکتر به سمت بالا باقی بماند. نگه داشتن تجهیزات بزرگ در سطح پایین به شما کمک می کند تا فضا را به حداکثر برسانید. به علاوه، کمر شما هنگام بلند کردن وسایل سنگین از شما تشکر خواهد کرد.

3. عمودی بچینید

با چیدن وسایل به صورت عمودی در امتداد دیوارهای داخلی، از فضای عمودی ون خود استفاده کنید. بر اساس اندازه مرتب کنید، کوچکترین موارد را در بالا قرار دهید. قفسه هایی با سطل های روی هم و ظروف ذخیره سازی برای سازماندهی قطعات کوچک عالی هستند.

همچنین می توانید برای آویزان کردن ابزار دستی و ابزار برقی با اندازه متوسط، یک تخته و قلاب نصب کنید. فراموش نکنید که به بالا نگاه کنید! به آویزان کردن وسایل سبک وزن مانند سیم های کششی از سقف فکر کنید. این کار را با آویزان کردن میله‌ها در طول ون انجام دهید، و مطمئن شوید که فاصله کافی برای فضای بالای خودرو باقی می‌ماند.

4. مکان

علاوه بر سازماندهی اقلام به صورت عمودی بر اساس اندازه، باید به این فکر کنید که اقلام خاص در کجا قرار می گیرند. وسایلی را که اغلب استفاده می کنید نزدیک درها نگه دارید تا به راحتی در دسترس باشند. به عنوان مثال، یک قلاب یا قفسه در نزدیکی درب برای وسایلی که در تمام طول روز در محل کار استفاده می کنید، مانند تسمه ابزار، نصب کنید. می‌توانید اقلامی را که کمتر استفاده می‌کنید در پشت ون ذخیره کنید.

5. از درها استفاده کنید

در مورد مواردی که اغلب استفاده می شوند، دلیلی وجود ندارد که نتوانید از قسمت داخلی درب ون خود برای ذخیره برخی از این لوازم استفاده کنید. فضای ذخیره‌سازی را با نوارهای مغناطیسی برای آویزان کردن ابزارهای فلزی مانند چکش و انبردست به حداکثر برسانید یا سازمان‌دهنده‌های پلاستیکی یا پارچه‌ای کمد را با جیب برای نگهداری تجهیزات کوچک و سبک آویزان کنید.

6. ثبات داشته باشید

اکنون که سیستم ذخیره سازی ایده آل خود را ترسیم کرده اید، به آن پایبند باشید. اگر ناوگانی از چندین ون دارید، سیستم یکسانی را در همه آنها دنبال کنید. به این ترتیب، اگر تکنسین ها نیاز به استفاده از کامیون های مختلف داشته باشند، دقیقاً می دانند که همه چیز در یک لحظه کجاست. حفظ یک سیستم ثابت همچنین برای آموزش تکنسین های جدید و اطمینان از بهره وری در کل مفید است.

7. ون را روشن کنید

گام بعدی برای یک ون کار بهینه شده، ترکیب چراغ ها است. آویزان کردن چراغ‌ با کلید در قسمت داخلی درهای ون به شما کمک می‌کند بدون توجه به زمان روز، آنچه را که نیاز دارید ببینید و پیدا کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم یک فانوس یا چراغ کار در پشت ون آویزان کنید. به سراغ گزینه باتری دار با قلاب بروید تا بتوانید به طور یکپارچه از ون محل کار خود به محل کار حرکت کنید.

8. انبار داشته باشید

ذخیره کردن موجودی ون کار شما کلید حفظ بهره وری است. هیچ چیز بدتر از این نیست که به محل کار یا خانه مشتری بروید و متوجه شوید آنچه را که برای انجام کار نیاز دارید ندارید. نکته ای را برای بررسی و به روز رسانی موجودی اغلب در نظر بگیرید.

یک نکته حرفه ای دیگر؟ از ظروف نگهداری و قفسه بندی با برچسب های قابل تنظیم استفاده کنید. می‌توانید برچسب‌های بارکد محصول را چاپ کنید.

9. راحتی و ایمنی را در نظر بگیرید

حفظ یک تیم شاد و سالم برای کسب و کار شما حیاتی است. چند ملاحظات کوچک برای راحتی و ایمنی می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. به عنوان مثال، سطح سخت کف ون شما می‌تواند  زانوهارا اذیت کند، وقتی که برای تهیه تجهیزات دست می‌زنید. نصب تشک‌های کف‌دار در اطراف در را در نظر بگیرید تا راحت‌تر تکیه دهید و وسایل را در طول روز بردارید.

همچنین می‌توانید با استفاده از تسمه‌های حمل بار، یک کامیون دستی را در کنار درهای داخلی ون محکم کنید. این کار فضا را به حداکثر می‌رساند و جابجایی ابزار و تجهیزات سنگین را در داخل و خارج از خودرو آسان‌تر می‌کند.

10. عاری از هرج و مرج باشید

مرتب کردن ،به هم ریختگی فضای داخلی ون شما در پایان روز کار سختی نیست. کثیفی‌ها ردیابی می‌شوند، لفاف‌ها بعد از ناهار روی زمین پرتاب می‌شوند و زباله‌های مواد روی سطوح باقی می‌مانند. کاهش شلوغی و مرتب نگه داشتن ون، فضای ون را باز می کند و به شما کمک می کند کارآمد بمانید. سعی کنید یک سطل زباله و کیسه های باریک و همچنین دستمال های ضدعفونی کننده و گردگیر را در ون نگهداری کنید تا آن را تمیز نگه دارید. کمی تلاش روزانه به شما کمک خواهد کرد!

سازماندهی ون کار خود با یک سیستم ذخیره سازی موبایل بهینه، و به خوبی انبار شده، نه تنها به شما کمک می کند روزهای شما راحت تر پیش برود، بلکه می تواند تأثیر زیادی بر تجارت شما داشته باشد! به علاوه، افزایش بهره وری شما منجر به خدمات عالی به مشتریان می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 10 =