آموزش ها

3 نکته مدیریت موجودی برای پیمانکاران لوله کشی

مدیریت موجودی می تواند برای بسیاری از مشاغل لوله کشی یک چالش باشد. این امر به ویژه برای شرکت های خدماتی که در طول تماس های خدماتی اغلب از موجودی استفاده می کنند صادق است. مدیریت موثر موجودی در زمان و هزینه شما صرفه جویی می کند. با نظارت بر موجودی خود، می توانید موجودی را به صرفه تری برنامه ریزی کنید و زمانی را که تکنسین های شما برای جستجوی قطعات صرف می کنند، کاهش دهید. همچنین از خرج کردن بیش از حد موجودی کالایی که به آن نیاز ندارید یا ایجاد تاخیر با در دسترس نبودن قطعات جلوگیری خواهید کرد – که منجر به نارضایتی مشتریان می شود.

در اینجا چند نکته برای مدیریت موجودی برای تجارت لوله کشی  آورده شده است:

1. یک سیستم موجودی ایجاد کنید – و به آن پایبند باشید

چقدر موجودی را در یک یا چند ون کار ذخیره کنید، یا در یک مغازه یا انبار، سیستمی بسازید که برای شما کار کند. ایجاد و پایبندی به یک سیستم موجودی به شما کمک می کند تا موجودی فعلی خود را پیگیری و سازماندهی کنید تا در زمان و هزینه شما صرفه جویی شود. محل قرار دادن و نگهداری اقلام پرکاربرد را در نظر بگیرید. این ایده خوبی است که قطعاتی را که تیم شما اغلب استفاده می‌کند در مکان‌هایی که به راحتی در دسترس هستند نگه دارید.

راه مفید دیگری برای سازماندهی سیستم موجودی خود، ظروف و قفسه های ذخیره سازی خود را برچسب بزنید. می توانید برچسب های بارکد را تولید و چاپ کنید و آنها را مستقیماً روی سطل های خود بچسبانید. این نه تنها به سازماندهی و شناسایی ابزارها و لوازم به شما کمک می کند، بلکه سفارش دادن اقلام را در زمانی که می بینید کم می شوند آسان می کند. به سادگی با دستگاه تلفن همراه خود اسکن کنید و به صورت آنلاین سفارش دهید تا در شعبه محلی خود تحویل یا تحویل بگیرید.

هنگامی که سیستم خود را راه انداختید، آن را ثابت نگه دارید. به عنوان مثال، اگر چندین ون کار دارید، آنها را دقیقاً به همین ترتیب سازماندهی کنید. این به شما کمک می کند تا زمانی را که تکنسین ها صرف جستجوی قطعات یا ردیابی موجودی می کنند، صرف نظر از اینکه از چه ون استفاده می کنند، کاهش دهید، زیرا آنها دقیقاً می دانند که همه چیز کجاست.

2. موجودی خود را اغلب مرور کنید

چه از یک سیاهه ساده یا سیستم ردیابی موجودی الکترونیکی قوی تر استفاده کنید، ایده خوبی است که سهام خود را در یک تجارت معمولی بررسی کنید. پیگیری کنید که چه اقلام و مقادیری را نگه می دارید و برای چه مدت. شما باید مطمئن شوید که همیشه اقلامی را که هر روز استفاده می کنید، ذخیره می کنید. برای اقلامی که به صورت پراکنده استفاده می کنید، شاید بهتر باشد آنها را بر اساس نیاز خریداری کنید. اگر از موجودی استفاده نمی کنید، نگه داشتن موجودی همیشه منطقی نیست.

همچنین شما به راحتی می توانید تمام سفارش های گذشته خود را مشاهده کرده و بهترین نحوه مدیریت موجودی را ارزیابی کنید. این به شما کمک می کند تا از هدر دادن پول برای قطعات استفاده نشده جلوگیری کنید و با اقلامی که اغلب استفاده می کنید، موجودی خود را سالم نگه دارید.

3. در حال حرکت دوباره انبار کنید

هنگامی که یک لیست ایجاد کردید، می توانید به سرعت موارد را از لیست های خود به سبد خرید اضافه کنید و در صورت نیاز سفارش ارسال کنید. نکته مهم در مورد این ویژگی این است که می توانید از آن در هر دستگاهی و در هر زمان استفاده کنید.

مدیریت کارآمد موجودی شما می تواند تاثیر زیادی بر سود شما داشته باشد. با سازماندهی سهام و پایبندی به یک سیستم ثابت و استفاده از فناوری برای افزایش کارایی خرید، نه تنها در زمان صرفه جویی می کنید، بلکه هزینه را نیز کاهش می دهید. قطعات پول هستند و زمان هم همینطور!

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دو =